Novinky

VÝSLEDKY FILMOVEJ SÚŤAŽE

Vyhlásili sme výsledky filmovej súťaže, do ktorej bolo prihlásených 44 filmov, z toho 7 slovenských filmov. Grand Prix za najlepší film získala snímka FREE SOLO.
Filmová porota na tohtoročnom festivale pracovala v zložení:
poľský lezec, publicista, spisovateľ a fotograf Aleksander Lwow,
slovenský dramaturg, scenárista a režisér Miloslav Končok,
slovenská kameramanka Sophia...

FOTOREPORT Z 5. DŇA - NEDEĽA 31.3.

Vedeli sme, že aj ten nakrajší festival sa jedného dňa skončí. A stalo sa to aj s Hory a mesto 2019. Pozrite si fotografie Vlada Kurica z nedeľného dňa na festivale. Ďakujeme všetkým za skvelú atmosféru - každý úsmev a každý vycerený zub sa počíta.

FOTOREPORT ZO 4. DŇA - SOBOTA 30.3.

Sobota je na festivale tradične najintenzívnejší deň, od rána do noci. Napriek peknému počasiu boli kinosály plné, spokojnosť zo všetkých strán veľká. Pred polnocou sme deň zakončili tradičnou spoločnou fotkou. Ďakujeme Vladovi Kuricovi za fotografie.

FOTOREPORT Z 3. DŇA - PIATOK 29.3.

Piatok sa niesol v znamení prvých dvoch úspešných dní. Ďakujeme za krásne prednášky, hojnú účasť, dobrú atmosféru. A Vladovi Kuricovi za fotografie. Pozrite si ich v galérii.

FOTOREPORT Z 2. DŇA - ŠTVRTOK 28.3.

Štvrtok nás prekvapil i neprekvapil. Tým myslíme, že ešte aj predčil naše predstavy, ale veď dúfali sme, že bude plno. Otvorili sme cestoklubové premietania KINO SVET dvomi blokmi, PreBEHla aj prvá bežecká sekcia s Bresťom, Lindou a Martinom, a večer hlavná hostka Laura Dekker mala nádherné rozprávanie a premietanie o svojej plavbe a živote.
Ďakujeme Vladovi Kuricovi, že to všetko stíha...

FOTOREPORT Z 1. DŇA - STREDA 27.3.

Lepší otvárací deň sme si ani nemohli želať. Vo vypredanej kinosále IMAX sme premietli oscarový film FREE SOLO, pohľad na plátno bol rovnako silný ako pohľad na divákov. Vyhlásili sme aj výsledky fotosúťaže, nasledovali dve prezentácie o snehu a film Zabardast.
Ďakujeme všetkým divákom za účasť a tešíme sa na ďalšie festivalové dni.
Fotografie v galérii od Vlada...

VÝSLEDKY FOTOSÚŤAŽE HORY A MESTO 2019

V stredu sme vyhlásili víťazov fotosúťaže Hory a mesto 2019. Gratulujeme Petrovi Hollému k oceneniu Grand Prix za fotogafiu Medzi sochami.
Všetky fotografie hodnotila odborná porota v zložení Pavol Breier, Dodo Lietavec a Ivan Čaniga. Pozrite si víťazné fotografie vo fotogalérii.

PROGRAM NA STIAHNUTIE V PDF

Uzavreli sme program festivalu, zalomili do fešnej podoby programovej skladačky a poslali do tlače. Vy si však môžete programovú skladačku s kompletným programom stiahnuť v PDF. Alebo si pozrite na webe program podľa jednotlivých dní.

FILM FREE SOLO S ALEXOM HONNOLDOM ZÍSKAL OSCARA ZA NAJLEPŠÍ DOKUMENT

Dokumentárny film FREE SOLO režisérov Jimmyho China a Elizabeth Chai Vasarhelyi, v hlavnej úlohe s Alexom Honnoldom, získal dnes v noci (24.2.) Oscara za najlepšiu dokumentárnu snímku. Tento film uvedie filmový festival Hory a mesto počas otvorenia 20. ročníka festivalu (27.3.) v slovenskej premiére, v kinosále IMAX v CINEMAX BORY.
Film zobrazuje, čo všetko je ľudská bytosť schopná...

OCHRANA OSOBNÝCH ÚDAJOV

Milí priaznivci festivalu Hory a mesto!
veľmi si vážime, že ste nám v minulosti prejavili záujem o zasielanie aktuálnych informácií týkajúcich sa filmového festivalu Hory a mesto na Váš email.  Radi by sme sa uistili, že aj najďalej súhlasíte so spracovaním Vašej e-mailovej adresy za účelom zasielania informácií o novinkách, špeciálnych akciách a programe filmového festivalu Hory a...

Cestokluby

Cestokluby
Kino svet

Alpine Pro