Hostia

Kevin Jorgeson
DAWN WALL: BOLESŤ, POTEŠENIE A NOVÁ DEFINÍCIA ZÁBAVY

sobota 25.3. o 19:00
Kinosála 1

Prezentácia o prvom voľnom preleze cesty Dawn Wall (5.14d alebo 9a) na El Capitana v Yosemitoch, ktorá je v súčasnosti najťažšou veľkou stenou na svete. V januári 2015 ju Kevin preliezol s Tommym Caldwellom po 19 dňoch v stene a 6 rokoch skúšania.

Adam Ondra
Sezóna 2016 (9c, Majstrovstvá sveta a Dawn Wall)

sobota 25.3. o 19:00
Kinosála 1

Prezentácia o úspešnej sezóne Adama Ondru, kedy dokončil bakalárske štúdium, otestoval svoju silu v projekte "Project Hard", čo by mohlo byť prvé 9c na svete, zvíťazil na MS v Paríži v lezení na obťažnosť a preliezol Dawn Wall – najťažšiu bigwallovú cestu na svete, ktorá mala doteraz len jediný prelez.

Ines Papert
RIDERS ON THE STORM

piatok 24.3. o 20:00
Kinosála 1

Prezentácia a film Riders on the Storm o prelezení legendárnej rovnomennej cesty Wolfganga Güllicha a spol. v Patagónii z roku 1991. Ines s Mayan Gobath-Smithovou a Thomasom Senfom v ceste strávili 18 dní v jednom kuse, pokúsili sa ju preliezť celú voľne, ale všetky dĺžky nepustili v zlom počasí. Cesta má v súčasnosti obťažnosť 5.13a, A2, a 38 dĺžok.

Pavol Barabáš
Jeden svet Pavla Barabáša

streda 22.3. o 19:00
Kinosála 4

Rozprávanie o nakrúcaní v extrémnych podmienkach, zábery zo zverejnených aj nezverejnených filmov a rozprávanie o najnovších expedíciách.

Luciša Hollá
Ekvádor – Vacation Heroes 2017

streda 22.3. o 19:30
Kinosála 3

Ekvádor je pre vodákov zem zasnúbená. V zime teplo, kopa riek na malej ploche, ale aj úžasná príroda, rovník, prales a sopky. Ako to vyzerá, keď sa dajú dokopy dovolenkári a hrdinovia?

Miro Peťo
Za skialpom do Perzie

štvrtok 23.3. o 20:00
Kinosála 4

Počas prezentácie zavítame za skialpinizmom do Iránu, konkrétne do oblasti Alborzských hôr, ktoré sa vypínajú nad hlavným mestom Teherán.  Miro Peťo spolu s kamarátom Robom Vrlákom pôsobili v tejto oblasti v máji minulého roku a okrem iného sa im tam podarilo zlyžovať aj najvyšší iránsky kopec, ktorým je Damavand s výškou 5670 metrov. Popri skialpových túrach mali dostatok času aj na spoznávanie miestnej kultúry a ľudí v Teheráne. Takže táto multimediálna prezentácia bude nielen o skialpinizme.

Igor Koller a Vladimír Porvazník
Geriatri na El Capitane

štvrtok 23.3. o 20:30
Kinosála 3

Prednáška o tom, ako Igor s Vladom v Yosemitskom údolí reprezentovali klub geriatrov (GLK) a vyliezli na El Capitana cestou cez „Nos“.

Pavol Šeliga
DVE TVÁRE

piatok 24.3. o 17:00
Kinosála 3

Prezentácia o lietaní v najstaršej krajine sveta, kde už pred 5000 rokmi boh Zaratustra zapálil oheň, ktorý horí až dodnes. Výpoveď o plnení si snov s nie vysnívaným koncom. Dostaneme sa na miesto, kam by ste sa dostať nechceli.

Michal Maroši
CANADREAM

nedeľa 26.3. o 16:00
Kinosála 4

Český biker si splnil sen a v Kanade natočil dokument, ktorý spája jazdenie a indiánsku kultúru.

Stano Glejdura
CESTA ALPSKÉHO LEZCA

nedeľa 26.3. o 17:00
Kinosála 3

Stano Glejdura, jeden zo skutočných priekopníkov slovenského skalolezenia a extrémneho zimného a letného lezenia v stredných veľhorách, ponúkne v prezentácii prierez svojou lezeckou kariérou. Porozpráva o začiatkoch lezenia na Kalamárke, extrémnom zimnom lezení v Tatrách, Alpách, v Nórsku a na Pamíre, pokusoch v Himalájach, ale aj o svojej druhej láske – mykológii.

Alpine Pro
Cestokluby

Cestokluby
Kino svet