Hostia

Nina Caprez
O INOM ŽIVOTE

sobota 24.3. o 20:00
Kinosála IMAX

Nina prichádza na festival Hory a mesto s prednáškou "O inom živote", v ktorej porozpráva o šťastí, ktoré ju sprevádza počas lezeckého života "tu a teraz" a o svojich najťažších športových a alpských výstupoch. Jej prednáška je plná humoru a slušnej dávky "dolce vita".

AAron Huey

VŠETKY MOJE VZŤAHY: HĽADANIE RODINY V KAŽDOM PRÍBEHU

sobota 24.3. o 17:00
Kinosála E

Fotograf National Geographic Aaron Huey porozpráva o svojej práci v časopise za posledné desaťročie, počnúc osemročným projektom s kmeňom Oglala Lakota v Južnej Dakote. Vydáme sa s ním tiež na cesty so Šerpami z Everestu, priblíži nám ľudí z Kaukazu, pastierov na Aljaške a veľa iného.

Maurizio Giordani
MOJE HORY

piatok 23.3. o 20:00
Kinosála E

Talianska legenda dolomitského lezenia, stále aktívny horský vodca a zároveň priekopník lezenia v Dolomitoch porozpráva o "svojich" horách a premietne film "Le mie montagne".

Jozef Krištoffy, Vladimír Linek, Ondrej Húserka a Martin Grajciar
Summer Bouquet

streda 21.3. o 19:00
Kinosála E

V dňoch 27. júla až 10. septembra 2017 pôsobila štvorica slovenských horolezcov v Kirgizsku v oblasti Pamír - Alaj v doline Ak – Su. Podarilo sa im spraviť prvovýstup v Z stene Piku Aleksandra Bloka, 5239 m. Dňa 25. augusta o 18:00 stáli všetci štyria členovia expedície na vrchole. Okrem zlého počasia a ťažkého lezenia si lezci užili na expedícii aj veľa zábavy. Viacej sa dozviete v prednáške v stredu večer.

Nina Csonková
Priehrada Batoka - koniec perejám Zambezi

štvrtok 22.3. o 19:30
Kinosála C

O stavaní priehrady a vodnej elektrárni na rieke Zambezi, ich negatívnych vplyvoch na krajinu, ale taktiež aj o dobrodružstvách pri splavovaní divokých perejí na kajakoch a spoznávaní krásy tejto africkej krajiny vám príde porozprávať Nina Csonková.

Miro a Rasťo Peťovci
VO SVETLE A TIENI STRMÝCH LÍNIÍ

štvrtok 22.3. o 20:00
Kinosála E

Farebné rozprávanie o čierno-bielych kontrastoch života na hranách lyží. Multimediálna prezentácia zo sveta extrémneho skialpinizmu, ktorý priblížia bratia Miro a Rasťo Peťovci.

Branislav Adamec
Shivling 1987

nedeľa 25.3. o 15:00
Kinosála C

Prvovýstup severnou stenou Shivlingu z roku 1987. Jeden z významných prvovýstupov alpským štýlom, ktorý doposiaľ nemá opakovanie. Pokusov bolo neúrekom.

Pavel Horník
Príbeh Rychlebských stezek a bajkovanie v Himalájach

nedeľa 25.3. o 17:00
Kinosála E

Rozprávanie o tom, aké náročné bolo vybudovať známe trailcentrum a aj o tom, aké zázraky táto cesta priniesla. V druhej polovici sa dozvieme o jednej pracovnej ceste medzinárodného tímu do Indických Himalájí za účelom MTB prieskumu oblasti pod Nanda Devi.

Vlado Porvazník
Severozápadná cesta – plavba z Grónska na Aljašku

nedeľa 25.3. o 17:30
Kinosála C

Prednáška o účasti na plavbe z Grónska na Aljašku na plachetnici „Celebrate“ plávajúcej pod vlajkou USA.

Ford
Alpine Pro