FESTIVALOVÝ MINIVEĽTRH

Tradičnou súčasťou festivalu Hory a mesto je Outdoorový miniveľtrh, ktorý sa bude konať 30. - 31. marca 2019. Naši partneri v rámci festivalu predstavujú novinky pre rôzne outdoorové športy, cestovateľské destinácie alebo rozmanité produkty priateľské k životnému prostrediu a prírode. V rámci miniveľtrhu máte možnosť využiť špeciálne festivalové zľavy, získať od odborníkov cenné informácie alebo si vyskúšať tovar priamo na mieste.

Anna Fedorčáková
festivalový miniveľtrh
anna.fedorcakova @ gmail.com, +421918425469

 

Summit Motors Bratislava autorizovaný predaj a servis vozidiel Ford. Z našej ponuky si vyberie skutočne každý, či už potrebuje malé mestské vozidlo ako Ford Fiesta, vozidlá z radu rodinných vanov C-MAX/Grand a S-MAX, alebo 7-miestne Galaxy určené pre viacpočetnú posádku. Možno dáte prednosť elegantným stáliciam ako sú Ford Mondeo, úplne nový Focus či legende Ford Mustang, alebo vozidlám stvoreným pre dobrodružstvo - SUV Ford Kuga, Ford Edge, Ford Ranger či Ford Ecosport. Nekonečné variácie prestavieb a nadstavieb ponúkajú naše oceňované úžitkové vozidlá, ktoré sú stvorené pre podnikanie. Všetky služby, vrátane kompletnej ponuky servisu, výkupu a predaja jazdených vozidiel Ford, nájdete na stránke www.fordstore.sk, alebo u nás na Tuhovskej 9 v Bratislave na Zlatých pieskoch vo vynovených priestoroch v štýle FORD STORE – jedinom FORD STORE na Slovensku./

Už ste nocovali medzi nebom a zemou? My z Doprírody.sk sme špecialisti na hojdacie siete - hamaky a výstroj pre túlanie sa prírodou. O naše skúsenosti sa s Vami radi podelíme. Príďte navštíviť festivalový stánok a predajňu v Devínskej, kde nájdete odskúšaný tovar a usmiatu obsluhu. Máme pre Vás široký sortiment hamák, spacákov Carinthia, slovenského oblečenia Benesport a ďalšieho vybavenia pre chvíle na cestách. Tábornícke zručnosti a zvládanie nečakaných situácií v teréne si môžete zlepšiť na niektorom z našich kurzov prežitia.

TULI je slovenská značka ponúkajúca výnimočnú kvalitu za prijateľné ceny. Všetky TULI produkty sú navrhované slovenskými dizajnérmi a vyrábané na Slovensku, s použitím najlepších dostupných materiálov a technológií. Príďte si ich vyskúšať do festivalového Base campu. Môžete v nich pohodlne sledovať program na našom festivalovom pódiu.

Abraka je slovenská značka podporujúca lokálnu výrobu a ekologickú módu. Naše oblečenie oslavuje aktívny životný štýl a farebnými originálnymi dizajnami vám rozveselí aj všedný deň. Komfort a dopad produkcie na životné prostredie sú pri tvorbe kolekcií prioritou. Používame materiály, ktoré sú z recyklovaných PET fliaš, materiály s certifikátom bluesign® a OEKO-TEX® | STANDARD 100.

Fusakle nie sú ponožky! Fusakle sú pojem!
Na začiatku bola myšlienka pomôcť ľuďom otvoriť svoju myseľ, rozšíriť svoje obzory, prestať sa báť neznámeho a nového, dodať im odvahu, ale najmä šíriť radosť.
Aj taký malý detail, ako ponožka, vie vyčarovať úsmev a rozveseliť okolie, môžeme ňou ukázať svoju náladu, príslušnosť alebo čo máme radi. Keď chceme, tak ju ukážeme, keď nie, tak ostane skrytá ako náš osobný talizman. Malá, každodenná a taká jednoduchá vec môže zrazu niesť nejakú správu, posolstvo. Stačí to urobiť trochu inak.
A my to robíme od začiatku inak – otvorene, poctivo a doma. V minulosti bol na ČeskoSlovensku silný textilný priemysel a stále tu sú majstri, ktorí svoje remeslo ovládajú. Stačilo spojiť to dobré z minulosti, s novým a moderným zo súčasnosti, pridať myšlienku a cieľ a vznikol náš čisto domáci projekt – Fusakle.

Dulcia natural je ručne robená, živá kozmetika vychádzajúca z rodinnej tradície.
S láskou vyrábame skutočne prírodnú kozmetiku, zásadne v malých množstvách, čím zaručujeme čerstvosť, čistotu a vysokú kvalitu produktov.
Dulcia natural je založená na báze vysoko aktívnych látok, rastlinných a bylinných extraktov, čistých esenciálnych olejov, vzácnej ružovej vody a aloe vera v biokvalite. Tieto dary prírody využívame, aby boli Vašim každodenným zdrojom krásy, harmónie a potešenia.

Lanno Corda sú originálne a unikátne šperky z horolezeckého lana pre všetkých (ne)lezcov a milovníkov slovenského handmade dizajnu. Príďte si do nášho stánku pozrieť jedinečné náramky a náhrdelníky z lana zdobené kovovými komponentami, polodrahokamami alebo sklenenými korálkami značky Toho, Myiuki a Swarovski. Každý kus je originál.

Vydavateľstvo Dajama sa venuje vydávaniu geografickej a turistickej literatúry s cieľom propagovať krásy Slovenska a jeho regiónov. Od roku 2004 Dajama vydáva aj najstarší slovenský časopis Krásy Slovenska. Príďte sa inšpirovať a pozrieť na tie najzaujímavejšie tituly na outdoorový miniveľtrh v Bory Mall.

Preskúmali ste už hory a mesto zo súše? Ak to raz skúsite z vody, získate nový, iný pohľad na už známe miesta. Vodácke Centrum tvoria ľudia, ktorí si tento živel zamilovali a organizujú splavy a vodácke expedície už viac ako 10 sezón. Každú akciu dôkladne pripravíme, no dbáme na to, aby každá bola orginálna, jedinečná. Vyhýbame sa, aby naše výlety boli jeden ako druhý podľa šablóny a vždy sa snažíme objavovať niečo nové.

Ručne vyrobené obrúsky z vosku od miestnych včelárov, jojobového oleja, živice a 100% bavlny pod značkou Včelobal predstavia Martina s Drobcom z Bratislavy. Kombinácia prírodných surovín s bavlnou umožňuje Včelobalom dýchať a tak zabezpečí, aby vaše jedlo zostalo dlhšie čerstvé. Včelobal sú 100% prírodné obrúsky, ktoré neuvoľňujú žiadne škodlivé chemikálie, ich používaním znižujete množstvo plastov na skládkach aj v našich vodách. Sú skvelou alternatívou k použitiu jednorazovej plastovej fólie. Sú opakovane použiteľné a ľahko sa čistia! Stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou. Na konci svojho produktívneho života sa Včelobal môže využiť ako súčasť vášho kompostu. Cieľom Včelobalu je poskytnúť produkt, ktorý urobí nielen radosť, ale skutočne nahradí more plastov v našich domácnostiach.

BENESPORT – slovenský výrobca kvalitného oblečenia pre outdoor i voľný čas so sídlom v Spišských Tomášovciach na upätí Slovenského raja. Odevy vyrábané z prírodnej vlny v spojení s technickou membránou, kde sa snúbi materiálová funkčnosť a odolnosť s pohodlím pri nosení v akomkoľvek počasí. Naše modely sa vyznačujú kvalitným prevedením a zároveň výbornými funkčnými vlastnosťami. Sú univerzálne a vďaka ich atraktívnemu vzhľadu a zaujímavým strihom je možné ich nosiť aj pri voľnočasových aktivitách. Jedným z kľúčových materiálov, ktoré používame je prírodná vlna kombinovaná s technickou membránou zaručujúcou funkcie ako je 100% odolnosť proti vetru, vodný stĺpec 10 000 mm a priedušnosť 10 000g/m2/24 hod.
Pozývame Vás byť spolu s nami bližšie k prírode.

Norway shop Predstavujeme Vám mimoriadne kvalitnú výrobu s vlastnou tradíciou a dlhoročnými skúsenosťami, ktoré sú zahrnuté v športovom oblečení otestované drsnou prírodou. Táto špičková ponuka sa týka voľno časového vybavenia, beh, fitness, urban tréning, vybavenia na turistiku, , lyžovanie alebo skialpinizmus. Ak si potrpíte na luxus a eleganciu, neprehliadnite originálne nórske svetre značky Dale (1879), ktoré nosia olympionici a hlavy štátov. Kamennú predajňu nájdete v Tatranskej Lomnici, alebo kliknite na www.norwayshop.sk .

Najlepšie čerstvé ručne robené tyčinky Marva na hory do batoha, na raňajky, ku káve, pre deti ku preliezkam, ale aj do kabelky, keď nestíhate obedovať. A super rýchla dodávka.

An.ywhere je česká značka, ktorá vznikla vďaka obľube čeleniek a hľadaniu stále nových zaujímavých vzorov až prišla vlastná ušitá čelenka. Sme zameraní hlavne na športové čelenky z rôznych materiálov s veselými motívmi. Pokiaľ chceš neprehliadnuteľný pri tvojej obľúbenej aktivite An.ywhere je pre teba správna voľba. Nájdeš u nás aj ďalšie športové doplnky a oblečenie – nákrčníky, funkčné i bavlnené tričká a rukavice. Všetky produkty sú ušité a vyrobené ľuďmi milujúcimi šport a hory v Českej Republike.

Peak Design je výbava pre cestovateľov, kreatívcov a dobrodruhov - cestovné batohy a púzdra, daypacky a príslušenstvo nielen pre transport a ochranu foto/video techniky a dronov.

Pod značkou Richio prinášame na Slovensko to najkvalitnejšie kanárske Gofio. Na Slovensku z neho chceme vyrábať aj naše vlastné produkty, aby sme mohli mať priamy vplyv na receptúru a kvalitu surovín. Začíname tyčinkami. Gofio je „pražená celozrnná múka“, základná potravina pôvodných obyvateľov Kanárskych ostrovov - Guanchov. Je veľmi zdravé, zasýti na dlhú dobu, je dokonale instantné, nezaťažuje trávenie a spomedzi všetkých cereálií má najviac možností využitia. Dá sa zakomponovať takmer do každého jedla a premeniť ho na silné jedlo.

S láskou k folklóru na cesty necesty
Keďže sme taká priemerná outdoorová rodina spojili sme tradičné s užitočným a vytvorili sme kúsky ktoré sú vhodné na každý deň ale i na cesty necesty. Vzory na multifunkčných šatkách sú inšpirované ľudovými výšivkami z celého Slovenska a navrhované v srdci Liptova - Liptovskom Mikuláši. Folk šatky slúžia ako neoceniteľný doplnok na cestách necestách po Slovensku ale aj po celom svete. Slúžia ako ochrana pred vetrom, mrazom, snehom a prachom pri turistike a športe. Šatka sa dá nosiť ako čiapka, nákrčník, potítko…

The Zahora Project je nový, práve sa rozbiehajúci projekt, ktorý v sebe zahŕňa dva aspekty cestovateľského čara: autentické pobyty v berberských rodinách po ceste na Saharu a na samotnej púšti, a predaj nádherných ručných výrobkov na skrášlenie vášho domova, akými sú vzácne berberské koberce, vankúše či veselé farebné marocké chlebníky. Prostredníctvom home stay turizmu v Maroku poskytujeme cestovateľom šancu nadviazať skutočné spojenie s ľuďmi tejto láskavej krajiny a zároveň im tým umožňujeme pomôcť posilniť lokálnu komunitu, ktorej obyvatelia tak aj vďaka nim môžu zostať verní svojmu tradičnému spôsobu života a svojim koreňom. Podobný prístup volíme aj pri obstarávaní našich ručne tkaných kobercov cez „kolektívne kooperatívy“, ktoré zaručujú, že ženy za svoj koberec dostanú férový podiel z jeho ceny.
Príďte sa pokochať, inšpirovať a dozvedieť viac v našom stánku!

Partneri
Alpine Pro
Mountainia
Filmová súťaž

Filmová
súťaž