200 dní karavanom: Od kanadských grizliov po mexické veľryby

Martin Gábor
200 DNÍ KARAVANOM: OD KANADSKÝCH GRIZLIOV PO MEXICKÉ VEĽRYBY

Dvaja ľudia a 15 mesačný rukojemník sa vydali vo svojej zrenovovanej slimačej ulite za dobrodružstvom po prírodných krásach amerického kontinentu.

sobota 30.3.2019, 17:30

Sloboda nikdy nebola bližšie. Plán, ani zdolávanie stoviek kilometrov, nie sú podstatné. Pokojné miesta, prírodné krásy a príbehy iných pútnikov áno.
Snehom pokryté špičky hôr, zadymené oblasti s veľkosťou Slovenska, kempovanie na brehoch jazier - tak vyzeral štart v Kanade. Horúčavy v červených stepiach, skaly vo farbách plameňov, gejzíry, či majestátne stromy, to je len oštiepok z prastarého dedičstva Američanov. Vyrazili sme na cestu so synom, ktorý sa práve učil chodiť a sedieť v autosedačke bolo za trest. Z postele do kuchyne sú to presne tri kroky, raňajky nechutili nikdy lepšie ako vždy s iným gýčovým výhľadom z okna. Pojazdný a hlavne útulný domov nás kedykoľvek dopravil do nového cieľa, za dobrodružstvom a zážitkami. A tak sme z plánovaných 4 mesiacov po pol roku odchádzali domov ťažko.

Martin Gábor
Martin Gábor sa narodil a vyrastal v Bratislave. Odmalička rád cestuje, miluje pohyb v prírode a vždy ho lákalo dobrodružstvo. Európu precestoval za štúdiami či športom. Jedného dňa na ceste do práce na bicykli napadla Martine, jeho vernej spolupáchateľke, myšlienka, že by bolo fajn dobicyklovať až k moru. Tento nápad spolu uskutočnili a odvtedy sa spoznávanie ďalekých aj blízkych kútov sveta stalo srdcovou záležitosťou ich oboch. V októbri 2015 sa vybrali na osemmesačnú bicyklovú cestu do juhovýchodnej Ázie. Cesta ďalej viedla do kanadského Vancouveru, kde sa im neskôr narodil syn. S mesačným Benjamínom podnikli v Kanade prvú cestu karavanom. Po nej nasledovala pracovno - materská dovolenka na Slovensku a v lete 2018 sa začala druhá časť kľukatej cesty po dychberúcich miestach za oceánom.

Alpine Pro
Mountainia