365 dní po Ázii: od Ruska až po Východný Timor

Veronika Šaradínová a Peter Ondriaš
365 DNÍ PO ÁZII: OD RUSKA AŽ PO VÝCHODNÝ TIMOR

Rok trvajúca cesta, ktorá sa začala v Rusku a spontánne pokračovala 16-timi ďalšími krajinami až po vzdialený Východný Timor.

nedeľa 31.3.2019, 16:00

S batohom na chrbte sme sa túlali ázijskými krajinami celých 365 dní len s jediným cieľom – vidieť, zažiť a ochutnať čo najviac. FasaTrasa, ako sme si cestu nazvali, uchováva toľko zážitkov, že by sme ich nevyrozprávali ani za týždeň a z tohto dôvodu sme si pripravili 5 najzaujímavejších.
Začali sme vlakom na bájnej Transsibírskej magistrále, ktorá nám pomohla pochopiť veľkosť najväčšej krajiny sveta. V Laose sme presedlali na ziplajny, ktorými sme lietali naprieč džungľou a nakoniec prespali na strome. Kúpiť si motorky vo Vietname a prefrčať na nich viac ako 2000 km? Prečo nie. V Nepále sme sa naopak nachvíľu usadili a pustili sa do práce na čajovej farme. Dať si ráno šálku vlastnoručne nazbieraného čaju je naozaj na nezaplatenie. Na záver sme si pripravili zážitky z Východného Timoru, jednej z najmenej navštevovaných krajín na svete. Čo tam bolo také zaujímavé a ako vidieť jeden z neobjavených rajov sveta vám povieme už priamo na prednáške.
Aj keď sa naše dlhé dobrodružstvo nateraz skončilo, radi by sme sa so zážitkami z nášho putovania svetom podelili a inšpirovali ostatných ľudí. Ak si hovoríte, že 365 dní dovolenky vám v práci len tak nedajú, nezúfajte. Na väčšinu dobrodružstiev vám postačí aj tradičné trvanie dovolenky pracujúceho človeka.

Veronika Šaradínová a Peter Ondriaš
Cestovateľský double-pack Veronika a Peťo. Nazvali sme sa FasaTrasa, lebo tá  trasa bola naozaj fasa. S batohom na chrbte sme sa túlali ázijskými krajinami na plný úväzok. Predtým sme si však na to museli zarobiť vo veľkých medzinárodných firmách. Na spoločných cestách sme si už však boli sami sebe pánmi a cestou nás postretávalo veľa zaujímavých zážitkov, s ktorými sa radi podelíme.

Alpine Pro
Mountainia
Filmová súťaž

Filmová
súťaž