50 rokov

Ľuboš Fellner
50 ROKOV

Výber najsilnejších cestovateľských zážitkov a nápadov pohnúť sa trošku ďalej a neostať na vychodených chodníčkoch.

sobota 30.3.2019, 20:30

Prezentácia ciest, ktoré má Ľuboš rád. Čo si najviac váži v Južnej Amerike? Čo je dnes najlepšie v Ázii, Oceánii a v jeho milovanej Afrike? Stál na severnom a južnom polárnom kruhu. No čo je absolútne unikátne, stál aj na severnom aj južnom póle. Ľuboš preletel rovník vyše 100x a mnoho razy som na ňom hľadal svoj tieň. No najviac si váži iné cesty: Južný Khordofán, Nové Írsko, Rovníkovú Guineu, splav rieky v Stredoafrickej republike, prechod Jemenom, Sýriou, Somálskom či Irakom, cestu do Mekky. Byť v krajine prvý. „V Barme som bol v roku 1996. To by som Vám prial!“ Teraz dosť slušne prebrázdil krajinu kráľovnej Maud na druhej strane Antarktídy. Žil s pigmejmi aj s orlími lovcami či samojedmi.
Zorganizoval ebola tour a ako lekár s atestáciou má prehľad aj čo sa týka tropických chorôb.
„Mám problém s úzkou témou keďže mám toho precestovaného viac. Verím, že moje rozprávanie a odpovede na Vaše otázky Vám budú nápomocné. Bude mi cťou byť s Vami.“

Ľuboš Fellner, 20.03.1969 (3 deti)
Ako lekár bol pri prvých troch transplantáciách srdca, no jeho srdcovou záležitosťou sa stalo cestovanie.
Pred 27 rokmi založil cestovku BUBO a pri cestách svetom sa tak mal šancu dostať ďalej než iní. Rovnako sa spolupodieľal pri zrode Cestoklubov v rámci Festivalu Hory a Mesto. BUBO je najväčším predajcom zájazdov, vyše 80 krajín a organizuje zájazdy na všetkých 6 kontinentoch. Prečo si majitelia firiem a profesori na vysokých školách kupujú BUBO? Sú menej schopní ako dnešní mladí ľudia? Tie státisíce klientov sa mýlia? Alebo BUBO naozaj vytŕča z priemeru a od Parkera by dostali 99 bodov?
Jeho najväčším cieľom na rok 2019 sú šťastní zamestnanci, všetko ostatné je až na ďalších miestach. BUBO platí zo všetkých cestoviek najvyššie dane (viď. Finstat) a celkovo sa snaží robiť dobré veci. Ľuboš na svoju ostatnú dovolenku išiel očkovať deti Nuerov do utečeneckého tábora v južnom Sudáne. Získal titul Podnikateľ roka SR a je zapísaný v sieni slávy v Monte Carlo. Rád fotografuje viď trilógia 100 krajín lovca zážitkov. No hlavne cestuje a loví zážitky. Je to cestovateľský fanatik. Cestovanie miluje.

Alpine Pro
Mountainia