Šoky a skoky Tichomoria

Ruda Švaříček
ŠOKY A SKOKY TICHOMORIA

Svet, o ktorom ste si mysleli, že už neexistuje!

sobota 30.3.2019, 20:30

Podmanivá mágia Pacifiku pôsobí! Staňme sa svedkami senzačných skokov odvážnych „kamikadze“ z vysokých veží na ostrove Pentekost. Súostrovie Vanuatu je peklo v raji... Iniciačné rituály, ohnivé sopky, odvážne treky, čierna mágia a šamani na ostrove Ambrym. Malekula s rituálnymi miestami kanibalov. Nambovia s unikátnymi schránkami na penisoch. Lovci lebiek dodržiavajú staré zvyky. Domčeky milencov v pralese, kam chodia plodiť potomkov. Menštruačné chyže pre nečisté. Ohnivé rituály a divoké tance oslovia. Tana oslní cvalom koní na pláži, vôňou kávy a magickým vulkánom s ohnivým peklom. Najaktívnejšia sopka Yasur ohromí dvojitým ohňom. Nahý svet domorodcov poteší. Vojnové kyje na Efate a najkrajšia zip line sveta. Tonga zamotá hlavu záhadnou obrou bránou, ohromí vás aj kráľ a hrobky plné fliaš. Samoa slávneho Stevensona má najvyššie vodopády a najvzdialenejšie miesto s dátovou hranicou. Fiji prekoná spiaceho obra, botanickú rozprávku i farebné chrámy. Nový Zéland má zase najvyššie ľadovce, kúzla prírody, adrenalínové športy, gejzíry, fumaroly i veľkolepé párty Maorov... pikantný maorský večierok v garáži so spevom hymny. Necháte sa tiež potetovať...? Veľká cesta našliapaná do malej hodiny odhaľovania mystérií! Pridáme aj Japonsko!

Ing. Rudolf Švaříček
Cestovateľ, fotograf, spisovateľ, horolezec a dobrodruh, ktorý vyštudoval Ekonómiu a riadenie výroby na VUT v Brne. Má za sebou mimoriadne výkony v prieskume extrémnych oblastí, ako aj mnoho úspešných výprav a medzinárodných expedícií (so psím záprahom na severný polár, pol roka naprieč Áziou, rok a pol ázijskými štátmi, 8 mesiacov naprieč Afrikou v module Tatry). Venuje sa najmä oblastiam izolovaných etník, ale absolvoval tiež zaujímavé horské výstupy.
Od roku 1995 je majiteľom CK LIVINGSTONE. Je tiež riaditeľom festivalu GO KAMERA a spoluorganizuje festival KOLEM SVĚTA v rôznych mestách ČR.
Je autorom rýchlo vypredanej knižnej prvotiny ŽIVÁ AFRIKA a spoluautorom kníh TAMTAMY ČASU – NOVÁ GUINEA, TŘETÍ EVEREST – POZNÁNÍ BOLÍ a bestselleru PAST NA ROVNÍKU – TAJEMNÁ INDONÉSIE.
Publikuje v českých i zahraničných časopisoch, aktívne spolupracuje s televíziami
NOVA, ČT a Prima. Podieľa sa na natáčaní CESTOMÁNIE. ČT a Krátky film o ňom natočili nezávisle dva dokumenty rovnakého názvu CESTOVATEL, režisér P. Barabáš filmy PURURAMBO, CARSTENSZ a NEZNÁMÁ ANTARKTIDA. Vlastnou kamerou stvoril film LIDÉ V KORUNÁCH STROMŮ.
Nemenej známe a úspešné sú aj jeho výstavy TAJEMNÁ INDONÉSIE, ŠANGRI-LA, MAGICKÝ HIMÁLAJ a AFRIKA.
Stále dáva prednosť zážitkom pred spomienkami. Nuda ničím neprekvapí… Normal is boring!

Alpine Pro
Mountainia