FILMOVÁ POROTA

DIANA FABIÁNOVÁ

Diana vyštudovala Massmediálnu Komunikáciu a Marketing na Univerzite  sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V roku 2005 dokončila Postgraduálne štúdium Réžia Documentárneho filmu v Barcelone. So svojim ročníkovým projektom získala štipendium na štúdium u svetoznámeho britského dokumentaristu Michaela Rabigera na Mallorca Film Academy.
Fabiánová je scenáristka a režisérka dlhometrážneho dokumentu Mesiac v nás (2009), ktorý mal premiéru na 62nd Locarno International Film Festival. Odvtedy bol dokument vybraný na vyše 150 medzinárodných filmových festivalov vo svete.
Dianin krátkometrážny dokumentárny film pre deti Mesiačiky je dodnes najúspešnejším slovenským filmovým projektom na všetkých crowdfundingových platformách.
Diana bola porotkyňou na viacerých európskych filmových festivaloch. Okrem točenia filmov je aj riaditeľkou Filmového Festivalu Jeden Svet.

MÁRIA MODROVICH

Mária Modrovich debutovala zbierkou poviedok Lu & Mira (vydal KK Bagala 2011). V roku 2013 jej vyšiel román s názvom Tichý režim (vyd. Drewo a srd). Z New Yorku niekoľko rokov písala stĺpčeky pre týždenník .týždeň a Denník SME. Jej krátke prózy vyšli v časopisoch doma aj v zahraničí (Veľká Británia a USA). Z angličtiny preložila knihu Davida Fostera Wallacea „Toto je voda“ (vyd. Inaque). Jej najnovšia kniha Flešbek je medzi desiatimi titulmi nominovanými na cenu Anasoft litera 2018.

MILOSLAV KONČOK

Absolvent Filmovej a televíznej žurnalistiky na Karlovej univerzite v Prahe, dlhoročný dramaturg, scenárista a režisér v Československej a neskôr v Slovenskej televízii Bratislava, spoluautor a režisér 10 dielneho seriálu Veľké himalájske dobrodružstvo, člen prvej čs. expedície Sagarmatha 84 na najvyššiu horu sveta Mount Everest, autor dokumentárneho filmu z tejto expedície „Krutá výzva“, filmár a cestovateľ v mnohých štátoch sveta, dramaturg a režisér cestopisného cyklu STV Ľudia a svet, dlhoročný predseda a podpredseda sekcie pre Film, televíziu a videotvorbu Literárneho fondu, viacnásobný člen jury súťaží Igric, Tourfilm, Hory a mesto, Camera Slovakia, Kamera, Áčko a Lotos.

PETR KAŠPAR

Režisér Petr Kašpar se od roku 2001 se věnuje „outdoorovému filmu a dokumentování extrémních a adrenalinových sportů“. Zúčastnil se mnoha vodáckých a horolezeckých expedic.
Od roku 2006 vede společnost Createx Systems s.r.o., která se věnuje filmové a reklamní produkci, ale také vlastnímu vývoji a výrobě speciální filmové techniky se zaměřením na pohyb kamery a na natáčení automobilových scén. Od roku 2015 vede produkční skupinu ADVENTURE&NATURE.

ĽUDOVÍT HIČÁR

Ľudovít Hičár je profesionálny kameraman. Od roku 1995 sa venuje reportážnej a dokumentárnej kamere pre najprestížnejšie televízie v stredoeurópskom regióne. Podieľal sa na výrobe viacerých úspešných dokumentárnych filmov, zábavných programov a projektov z prostredia politiky aj šoubiznisu. Počas viacročného pôsobenia v Rakúsku nakrúcal pre ČT, neskôr pre biznis televíziu Z1 a od roku 2011 je kmeňovým kameramanom TV JOJ so zameraním predovšetkým na spravodajské formáty.

ALEKSANDER LWOW

Narodil sa 18. septembra 1953 v Krakove. V roku 1994 začal vydávať prvý poľský horolezecký časopis Hory a alpinizmus (GÓRY i ALPINIZM) a publikoval ho až do roku 2005. Je autorom mnohých článkov o horolezectve v denníkoch (napr. 120-dielny seriál vo Večernej Wroclawi) a časopisoch, vrátane zahraničných. Vydal tri monografie "Vybral som si hory" (1990), "Zvíťaziť znamená prežiť" a "Zvíťaziť znamená prežiť - o 20 rokov neskôr" (2014) a učebnicu s názvom "Horolezecké laná" (1991). Alek lezie od roku 1970  a v roku 2014 mu generálny kongres poľskej horolezeckej asociácie udelil titul čestného člena. Má za sebou náročné výstupy a expedície v Tatrách, Alpách, na Kaukaze a v Himalájach. V rokoch 1974 a 1975 sa stal majstrom Poľska v lezení.