Z lásky k Mary

For the Love of Mary, USA, 6 min, 2018, r. Simon Perkins, Kirk Horton

FILMY BEH

31.3., 16:00, Kinosála E

Keď 97-ročný bežec George Etzweiler prvýkrát dokončil preteky na najvyšší vrchol severovýchodu USA, Mount Washington, mal 69 rokov. Napriek tomu, že má kardiostimulátor, naďalej pokračuje vo vyčerpávajúcich pretekoch s dĺžkou 7,6 míľ a každý rok láme svoj vlastný rekord najstaršieho úspešného účastníka. Okrem svojich starých zelených šortiek pre šťastie nosí Etzweiler ešte niečo zvláštne: spomienku na svoju ženu Mary, s ktorou boli spolu 68 rokov.

Režisér Simon Perkins
Záujem Simona Perkinsa o film začal počas toho, ako pracoval ako sprievodca pri rybolove v Montane. Fascinovalo ho, ako sa dajú na kameru zachytiť momenty v prírode, ktoré sú mimo kontrolu človeka. Simon aktuálne žije vo Vermonte a väčšinu svojho voľného času trávi so svojou ženou, trojročnou dcérou, trojmesačným synom a štyrmi psami pri rôznych dobrodružstvách. Je vďačný filmovým spoločnostiam Felt Soul Media a Rockhouse Motion, ktoré ho neustále podporujú a inšpirujú.

Režisér Kirk Horton
Lásku k filmu objavil Kirk Horton už v detstve, keď sa snažil filmovať svojich bratov, ktorí sa sánkovali dolu kopcom. Očarený možnosťami, ktoré ponúka vizuálne rozprávanie, nasledoval Kirk svoju vášeň od školy až do skutočného sveta. Rovnako ako Simon, miluje výzvu vytvárať ohromujúce vizuály, ktoré stimulujú zmysly. Je najšťastnejší, keď je vonku s kamerou v ruke. Kirk sa nedávno presťahoval z New Yorku do Boulder, aby sa ešte viac venoval outdoorovým dobrodružstvám s kamerou v ruke. Je vďačný za podporu svojej rodiny a za neustále návrhy svojho rodiča, ako by sa jeho projekty mohli zlepšiť.