Fantázia

Imagination, Kanada, 5 min, 2017, r. Dave Mossop

FILMY SNEH

23.3., 14:30, Kinosála C
25.3., 14:00, Kinosála E

Boli ste niekedy tým malým dieťaťom sediacim na zadnom sedadle auta vašich rodičov a želali si byť niekde úplne inde? Na zasneženom kopci, na vašom bicykli, všade inde len nie na ceste, počúvajúc vašich rodičov hovoriť o nudných dospeláckych veciach.
A tak si predstavujete lyžiara na kraji cesty, ktorý predvádza neuveriteľné skoky.
Čo keby sa tieto predstavy stali skutočnosťou? Pridajte sa k nám na potulkách ulicami Nelsonu v Britskej Kolumbii prostredníctvom očí mladého chlapca, ktorý privedie profesionálneho lyžiara Toma Wallisha k životu. Spolu zmenia inak jednotvárnu zimnú jazdu na lyžiarske dobrodružstvo aké tu ešte nebolo.
Originálny koncept inšpirovaný JP Auclairom.

Režisér: Dave Mossop
David Missop sa nakazil láskou k fotografii už v ranom veku od švajčiarskeho klaviristu, horolezca a fotografa Borisa Roubakineho. Jeho rodičia Grant a Ruth Mossopovci boli obaja profesionálni muzikanti a pomohli Davidovi k hlbšiemu vývoju a porozumeniu veľkého umenia. Grant, tiež režisér Geological Survey of Kanada, taktiež prechovával hlbokú náklonnosť k prírode vo všetkých jej formách - špeciálne k horám.
David skončil s vyznamenaním filmové štúdiá a antropológiu na Univerzite vo Victorii v roku 2004, kde filmový profesor Brian Hendricks položil základy Davidovmu umeleckému prístupu k tvorbe filmu. Odvtedy už David režíroval a produkoval filmy rôzneho druhu vrátane prírodných dokumentov, dobrodružných filmov, veľkých kinozážitkov, hudobných videí, reklám a zopár stredne dlhých filmov. So stovkami hodín skúseností s filmovaním z helikoptéry sa Dave stal jedným z najuznávanejších vzdušných režisérov v priemysle. Momentálne žije vo Whistleri, BC.