Prvá plavba

Maidentrip, USA, 82 min, 2013, r. Jillian Schlesinger

FILMY CESTOKLUBY

31.3., 13:00, Kinosála A

14-ročná Laura Dekker kamerou zachytáva svoju dvojročnú plavbu a snahu stať sa najmladšou osobou, ktorá sama oboplávala svet. Po niekoľkoročnom boji s holandskými štátnymi orgánmi, ktorý na seba strhol pozornosť svetových médií, sa Laura teraz nachádza ďaleko od svojho domova, rodiny a nežiaducej pozornosti, skúma svet hľadajúc slobodu, dobrodružstvo a vzdialené sny o mladosti strávenej na mori. Debut režisérky Jillian Schlesinger sa skladá z mixu Lauriných vlastných videozáznamov a hlasových nahrávok na mori a dôverných záznamov z miest ako Galapágy, Francúzska Polynézia, Austrália a Južná Afrika.

Režisérka Jillian Schlesinger
Jillian Schlesinger je nezávislá režisérka, spisovateľka a producentka pre televíziu. Jej debutový dokumentárny film Prvá plavba (Maidentrip) získal Cenu divákov na SXSW a Cenu riaditeľa festivalu v Telluride.
Jillian predtým robila na dokumentoch - vrátane písania, rozpracovania príbehu a archívneho výskumu. Tiež písala, produkovala a upravovala početné propagačné aktivity pre televízie vrátane AMC, Sundance Channel a BBC America. Jillian promovala na Brown University, kde študovala tvorivé písanie a jazykovú antropológiu. Žije v Brooklyne v New Yorku.