Vrcholová príťažlivosť

Slovensko, 64 min, 2018, r. Rastislav Hatiar

FILM VRCHOLOVÁ PRÍŤAŽLIVOSŤ

29.3., 20:00, Kinosála E

Životný príbeh slovenského horolezca Petra Hámora. Portrét himalájistu, ktorý sa celý život snaží posúvať svoje hranice.
Peter Hámor je jediným Slovákom, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov. Je jediný Slovenský alpinista, ktorý má na svojom konte výstupy na trinásť osemtisícoviek. K dovŕšeniu tzv. "Koruny Himalájí" mu chýba jedna. Doteraz sa to podarilo len niekoľkým ľuďom na svete.

Rasťo Hatiar
Medzi jeho najznámejšie dokumentárne horské filmy patria Ski Kordillera, Stratení Nomádi, Dotknúť sa Denali, Zabijácka krása, Slepá dôvera, Obyčajní chlapci.
Je držiteľom viacerých významných medzinárodných ocenení: „Najlepší film V4“ /Ski Kordillera – festival Hory a mesto/, „Najlepší športový extrémny film“ / Zabijácka krása - MFF Slovinsko/, „Najlepší adrenalínový film“ /Zabijácka krása – Expedičná kamera ČR/, „Najlepší film v kategórii vzduch“ /Zabijácka krása – Hory a mesto/, „Cena za inšpiratívny príbeh človeka“ / Slepá dôvera - MFHF Poprad/, „Cena literárneho fondu pre najlpeší slovenský film“ /Slepá dôvera – Hory a mesto/, „Cena poroty za prvotriednu réžiu a za príbeh s humanistickým rozmerom“ /Slepá dôvera – EHO MFF Macedónsko/, „Grand Prix“ /Slepá dôvera – MFOF Praha/, „Cena TV NOE“ /Slepá dôvera – MFOF Praha/, „Cena za najlepší film“ /Slepá dôvera – GO kamera ČR/, „Cena divákov“ /Obyčajní chlapci – MFHF Poprad/, „Cena divákov“ /Obyčajní chlapci – Vysoké hory Nitra/.
Film Slepá dôvera bol vysielaný v RTVS aj ČT.
Ako kameraman spolupracoval s režisérom Pavlom Barabášom na filmovom seriáli "Príbehy Tatranských štítov", kameramansky sa podieľal na filme o extrémnych športoch "Tatry bez Limitov" v produkcii spoločnosti Adidas. Produkoval filmový portrét olympioničky, kajakárky Jany Dukátovej pre spoločnosť Red Bull.
Ako filmár pôsobil v Bangladeshi, kde pracoval pre OSN.