Hostia

Laura Dekker
AKO SOM V ŠESTNÁSTICH OBOPLÁVALA SVET

štvrtok 28.3. o 20:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Holandská jachtárka Laura Dekker zverejnila v roku 2009 plán oboplávať zemeguľu sólo ako najmladší človek v histórii. Svoju 518 dní trvajúcu plavbu na 12 metrov dlhej dvojsťažňovej plachetnici úspešne dokončila. V tom čase mala iba 16 rokov. Na festivale Laura osobne porozpráva o svojom dobrodružnom živote jachtárky, o plavbe okolo sveta, ale i o svojich nových počinoch na moriach a oceánoch.

Tommy Caldwell
THE DAWN WALL

nedeľa 31.3. o 19:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Prednáška a diskusia so svetovým bigwallistom Tommym Caldwellom o voľnom prelezení najťažšej skalnej veľkej steny na svete, spojená s premietaním vysoko oceňovaného filmu THE DAWN WALL.

Mára Holeček
Dotknúť sa neba

piatok 29.3. o 20:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Horolezec, cestovateľ, filmový dokumentarista, spisovateľ a fotograf Mára Holeček porozpráva o svojich dvanástich mesiacoch plných horolezeckých expedícií, balansovania na hrane medzi životom a krôčikom k večnosti, ale aj o bežnom rodinnom živote, mediálnej prostitúcii a šedej všednosti.

Robert Vrlák
Peru

streda 27.3. o 19:30
Kinosála C
VSTUPENKA

Prezentácia a krátke videá z lyžovania na ikonických vrcholoch v peruánskych Andách.

Miroslav Peťo
Na lyžiach po Tatrách a Fatrách

streda 27.3. o 19:30
Kinosála C
VSTUPENKA

Rozprávanie a zážitky z najkrajších lyžiarskych túr v Tatrách a Fatrách.

Miška Izakovičová
Moja cesta na Veľký kameň

sobota 30.3. o 19:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Všetci máme nejaké sny. Splniť si ich býva často oveľa náročnejšie, ako sa na prvý pohľad zdá. Sen vyliezť voľne El Capitan zabral Miške Izakovičovej 8 rokov. Osem náročných, ale krásnych rokov, plných úžasného lezenia a cestovania po celom svete.

Jozef Krištoffy a Ondrej Húserka
Cerro Torre - Sen každého lezca

sobota 30.3. o 19:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Prezentácia o čerstvom výstupe na nedobytnú horu Cerro Torre v centrálnej Patagónii. Snom každého lezca je preliezť jednu z najrešpektovanejších ciest v súčasnom svete alpinizmu. Pre Joža a Ondra sa tento sen stal začiatkom februára 2019 skutočnosťou.

Evina Lásko a Tomo Andrássy
V krajine červeného kríža

piatok 29.3. o 17:00
Kinosála C
VSTUPENKA

O pádlovaní na divokých riekach Vysokého a Nízkeho Kaukazu. Nielen o prekrásnych a náročných riekach, ale aj o pohostinnosti miestnych obyvateľov a krásach krajiny.

Pavel Andrássy
S kajakom do Malawi

piatok 29.3. o 17:00
Kinosála C
VSTUPENKA

Skupinka kajakárov z Čiech, Slovenska a Južnej Afriky sa vydala objavovať rieky v okolí jazera Malawi. Pokazené auto, korupcia a vytrvalý dážď boli jedny z mnohých problémov z ktorými sa museli vysporiadať. Ale odmenou za všetku námahu boli nádherné vodopády, hlboké kaňony a náročné pereje.

Pavol Barabáš a Peter „Becko“ Ondrejovič
Salto je kráľ - Zlaňovanie najvyšších vodopádov sveta

sobota 30.3. o 19:30
Kinosála C
VSTUPENKA

Začiatok roka 2018 strávil Palo Barabáš s Beckom v pralesoch Amazónie nakrúcaním pôvodných indiánskych kultúr. Po prechode horami Sierra Maighualida si uvedomili, že Venezuela upadá do chaosu a ak chcú zlaniť najvyšší vodopád sveta Salto Angel, musia rýchlo konať, pokiaľ krajina neuzavrie svoje hranice.

Martin Krejsa a Petr „Pepe“ Piechowicz
Prezentácia knihy Navždy první

nedeľa 31.3. o 15:00
Kinosála C
VSTUPENKA

Kniha „Navždy první – Příběhy legendárních československých horolezců“ zachytáva históriu československého horolezectva po druhej svetovej vojne až do sedemdesiatych rokov 20. storočia. Prezentácia knihy, beseda s autormi a viacerými českými a slovenskými horolezeckými legendami ako napríklad Leopold Páleníček, Dina Štěrbová, Sylva Talla, Česlav Wojcík, Ľudovít Zahoranský a ďalší.

Partneri
Alpine Pro
Filmová súťaž

Filmová
súťaž