Evina Lásko a Tomo Andrássy

Evina Lásko a Tomo Andrássy
V krajine červeného kríža

piatok 29.3. o 17:00
Kinosála C
VSTUPENKA

O pádlovaní na divokých riekach Vysokého a Nízkeho Kaukazu. Nielen o prekrásnych a náročných riekach, ale aj o pohostinnosti miestnych obyvateľov a krásach krajiny.

Gruzínsko - malá krajina sužovaná mocenskými vplyvmi počas niekoľkých stáročí sa posledné roky otvára turistom a cestovateľom z celého sveta. Vydala sa sem aj slovensko-česko-ruská výprava, aby spoznali prírodu a nádherné divoké rieky oblasti Vysokého a Nízkého Kaukazu, pokým ich neprehradia desiatky priehrad, ktoré navždy zmenia ráz a život v tejto rýchlo sa vyvíjajúcej krajine.

TOMO ANDRÁSSY
Toto meno vo vodáckej komunite ani netreba predstavovať. Patrí k našim najlepším slovenským kajakárom na divokej vode. Cestovanie v tých najzabudnutejších kútoch sveta a splavovanie divokých riek, vysokých vodopádov a perejí, ktoré sa neraz zdali byť až na hranici zjazdnosti alebo kúsok za ňou, neraz prinieslo výnimočné situácie plné emócií, strachu a nakoniec aj šťastia a radosti. A práve kvôli tomu sa venuje extrémnemu kajakovaniu.

EVINA LÁSKO
Ani Evinu netreba veľmi predstavovať. Ako jediná ženská členka bola asi vo väčšine kajakových slovenských výpravách.
Z kajaku sa pozerá na svet z iného uhla a dostáva sa do miest, kam sa mnohí nedostanú. Preto posledné roky cez zimu odlieta s kajakom do „teplých krajín“ - Ekvádor, Costa Rica, Chile, Argentína, Kolumbia, Nový Zéland... A v lete naplno využíva Európske destinácie na pádlovanie.

Ford
Alpine Pro