Mára Holeček

Mára Holeček
Dotknúť sa neba

piatok 29.3. o 20:00
Kinosála E
VSTUPENKA

Horolezec, cestovateľ, filmový dokumentarista, spisovateľ a fotograf Mára Holeček porozpráva o svojich dvanástich mesiacoch plných horolezeckých expedícií, balansovania na hrane medzi životom a krôčikom k večnosti, ale aj o bežnom rodinnom živote, mediálnej prostitúcii a šedej všednosti.

"Bol to proste zhon! Lietal som medzi kontinentami a horstvami tejto malebnej planéty ako sťahovavý dravec bez hniezda. Môj denník sa pri tom rýchlo zapĺňal riadkami a zachytával pestrosť dní. Práve o tom je táto prednáška, ktorá nezaznamenáva kalendárny rok, ale dvanásť mesiacov „zmluvy s diablom“. Sú v nich obsiahnuté štyri horolezecké expedície - na Antarktídu, do Karakoramu, do centrálnych i západných Himalájí. Je v nich obsiahnuté balansovanie na ostrej hrane medzi životom a krôčikom k večnosti, ale aj bežný rodinný život, mediálna prostitúcia, či šedá všednosť." 

Český lezec Mára Holeček má na svojom konte množstvo významných prvovýstupov, za ktoré dostal viacero ocenení, okrem iného aj Piolets D`Or. Svoje výpravy filmársky aj fotograficky dokumentuje, venuje sa písaniu článkov a s veľkým úspechom svoje výpravy sprostredkúva aj divákom na prednáškach a prezentáciách.

Ford
Alpine Pro