Pavel Andrássy

Pavel Andrássy
S kajakom do Malawi

piatok 29.3. o 17:00
Kinosála C
VSTUPENKA

Skupinka kajakárov z Čiech, Slovenska a Južnej Afriky sa vydala objavovať rieky v okolí jazera Malawi. Pokazené auto, korupcia a vytrvalý dážď boli jedny z mnohých problémov z ktorými sa museli vysporiadať. Ale odmenou za všetku námahu boli nádherné vodopády, hlboké kaňony a náročné pereje.

V apríli 2018 sa slovensko-česko-juhoafrická skupina kajakárov vybrala preskúmať neznáme divoké rieky v Afrike. Ich cieľom bola severná časť jazera Malawi na hraniciach Malawi a Tanzánie. Pokazené auto, korupcia a vytrvalý dážď boli jedny z mnohých problémov, s ktorými sa museli vysporiadať. Odmenou za všetku námahu boli nádherné vodopády, hlboké kaňony a náročné pereje. Aj keď neustály dážď a vysoké vodné stavy im neumožnili preskúmať všetky rieky, čo mali naplánované, podarilo sa im splaviť zopár nádherných riek. Oblasť južnej Tanzánie a severného Malawi rozhodne má čo ponúknuť nadšencom expedičného kajakovania.

Pavel Andrássy
Vodáctvu sa venuje od ôsmich rokov. Spočiatku to bolo len splavovanie pokojných riek, neskôr začal so závodným raftingom, ale rýchlo zistil, že s raftom sa ťažko cestuje, a tak presedlal na kajak. Na raft ale úplne nezanevrel a už 12 rokov robí inštruktora raftingu na rieke Soča v Slovinsku. A ostal aj pri závodení a pravidelne sa zúčastňuje závodov v extrémnom kajakovaní, kde si vybojoval popredné umiestnenia na rôznych medzinárodných súťažiach na Slovensku, v Čechách, Taliansku, Nórsku, Kanade a Novom Zélande. Na kajakovaní ho ale najviac baví splavovanie divokých riek v rôznych odľahlých kútoch sveta, spoznávanie nových riek, krajín a rôznych kultúr.

Ford
Alpine Pro