Katarína Medveďová Ovečková (COOKUČKA)

Katarína Medveďová Ovečková (COOKUČKA)
ABY DESIATA NEŠLA DO ŠKOLY IBA NA VÝLET.

Katarína sa v projekte Cookučka venuje téme detská a rodinná strava. Na Hory a mesto vám sprostredkuje postrehy z mnohých detských workshopov a kurzov varenia. Ponúkne aj iný uhol pohladu na tému "Prečo deti nejedia".

Dôvody, si mnohí ani neuvedomujeme. Problém nemusí byť v strave, či desiate. Pre malých je v kolektíve všetko nové a na desiatu im neostane, pri iných vnemoch, čas. Väčšie deti už majú vreckové a prístup do bufetu, čo je atraktívne, nie len kvôli "bufetovým" vychytávkam, ale kvôli možnosti jednať sám. Taktiež cez prestávku dorábajú úlohy a prípravu na testy :-) Vtedy nie je dobré nezjedenú desiatu "otrepávať" o hlavu, ale zhovárať sa s dieťaťom. S touto témou sú úzko zviazané aj výživové a environmentálne informácie.

Katarína Medveďová Ovečková
Lektorka varenia a autorka projektu Cookučka. Má viac ako 10-ročné skúsenosti z reštaurácie a školy varenia u Jaroslava Žídeka, z Jem iné v Starej tržnici, z rozsiahlej práce s deťmi, z ateliéru Stefana Liewehra vo Viedni, zo spolupráce s nórskym šéfkuchárom Daniélom Rougé Madsenom, s režisérom Petrom Kerekešom z filmu Ako sa varili dejiny a z firemných teambuildingov.
Venuje sa kurzom varenia pre dospelých i pre deti. Spoločne s deťmi hravou formou objavuje svet vôní a chutí, vo firmách zase edukuje o zdravom jedle a stravovacích návykoch. Rodičia sa dozvedia, ako má vyzerať zdravý jedálniček pre celú rodinu a ako správne naštartovať deň.