17. medzinárodný festival
horského filmu a dobrodružstva
6. - 10. 4. 2016

BASE CAMP PÓDIUM

Interaktívnym centrom celého festivalu bude aj tento rok festivalové pódium vo vestibule Auparku, ktoré outdoorovo nazývame BASE CAMP. Počas piatich dní bivakovania v Base campe zažijete mnoho outdoorových ale aj indoorových zážitkov. Festivaloví hostia Vám sprostredkujú svoje športové a cestovateľské zážitky, ktoré budú prezentovať v rámci svojich prednášok v kinosálach v Cinema City. Budete si môcť zasúťažiť o zaujímavé ceny od festivalových partnerov, pozrieť si zaujímavé vystúpenia, filmy a interaktívne sa zapojiť do mnohých sprievodných aktivít a workshopov. Denný program Base Campu, ale aj ostatné sprievodné podujatia nájdete denne aktualizované na veľkoplošných obrazovkách.

Vo festivalovom Base campe máme pre deti a mládež pripravené rôzne súťaže - pohybové aktivity, úlohy na zručnosť, ale aj vedomostné. Príďte si zmerať svoje sily a môžete vyhrať zaujímavé ceny.
A do súťaží môžete kľudne zapojiť aj rodičov. :-)

Aký by to bol Base camp bez lezenia. Všetci návštevníci si môžu vyskúšať lezenie na lanovej sieti vo vestibule Auparku vo štvrtok od 15:00 do 19:00 a od piatka do nedele v čase od 11:00 do 19:00.

Nie všetky festivalové detičky sa chcú driapať po skalách. Niektoré radšej tancujú. Vystúpenie tanečníkov z tanečnej školy Jagermajster si môžete prísť pozrieť na otvárací ceremoniál festivalu v stredu 6.4. o 17:00.
Tanec je skvelá forma pohybu.

Martin Herian, žonglér a performer, ktorý sa tomuto umeniu venuje už vyše 10 rokov a snaží sa vo svojich vystúpeniach rozvíjať jeho modernú formu. V jeho podaní teda neuvidíte klasické cirkusové predstavenie, ale krásu pohybu, hudby a lietajúcich objektov okolo vystupujúceho. Presvedčte sa sami v tomto videu.
Ak Vás žonglovanie zaujme, po vystúpení sa môžete zúčastniť krátkeho workshopu, na ktorom budú vysvetlené základy žonglovania. Príďte sa pozrieť vo štvrtok 7.4 od 16:15.

ABADA Capoeira Bratislava. Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Príďte sa pozrieť na pre nás netradičný spôsob pohybu vo štvrtok 7.4. o 17:30.

Joga v podaní školy Premena vás presvedčí o tom, že toto pohybové umenie má s horami a lezením spoločné viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Tak na skale ako aj v jogových cvikoch si človek stále hľadá nové výzvy, učí sa čeliť im s pokojom aj nasadením, prekonáva svoje strachy, posúva svoje hranice a toto všetko mu na záver prináša zaslúženú radosť aj zdravé sebavedomie. Štvrtok od 18:00 do 19:30 vám inštruktori školy Premena predstavia svoje umenie, zaučia do neho aj odvážnejších z vás a budete mať aj možnosť zasúťažiť si o permanentku na kurz jogy podľa svojho výberu.

Pokiaľ máte už dosť preplnených zjazdoviek pod Chopkom počas slnečných víkendov a chcete si nikým nerušený zjazdiť vlastnú lajnu v niektorom zo žľabov alebo len tak posúvať svoje možnosti vo voľnom teréne, začínajúci slovenský freerider porozpráva so všetkou vážnosťou a počestnosťou o svojich zážitkoch o čoraz populárnejšom druhu lyžovania v našich končinách "FREERIDE" a o tom, že na tento šport nie je neskoro takmer v žiadnom veku. Príďte si ho vypočuť v piatok o 16:20.

V piatok o 18:15 sa môžete tešiť na tanečné vystúpenie skupiny Mondance. Mondance je združenie rôznorodých freelance tanečníkov, ktorí sa venujú tomu, čo milujú. Každý tanečník je výnimočný vo svojom tanečnom štýle, čo im dáva rôznorodosť a rozhľad. Svoje sny si plnia aj mimo Slovenska, napríklad na slnečnej Jamajke, kde sa im pre miestne hviezdy podarilo nakrútiť aj tanečný viedoklip.

Bratislava opäť dobýja Everest! Všetci malí aj veľkí budeme spoločne “naliezať” výšku najvyššej hory sveta Mt. Everestu na lanovej sieti. Tento rok k športovým výkonom pridáme aj rôzne zaujímavé aktivity. To, či sa nám to za dva dni podarí, uvidíme v nedeľu. Príďte Bratislavčanov podporiť v sobotu 9.4. alebo v nedeľu 10.4. a pomôžte nám pokoriť výšku 8848 m. Každý meter sa počíta.

ADIDAS BOULDER CUP 2016 - Majstrovstvá Slovenska v boulderingu
SOBOTA 9.4.                                                   
Kvalifikácia štýlom flash (8:30-15:00)
Bouldrový duel semifinalistov (od 17:00)
NEDEĽA 10.4.
Semifinále (10:00-13:00)
Finále ženy (od 13:00)
Finále muži (od 16:00)
Vyhlásenie výsledkov o 17:00 na pódiu Base Camp v Auparku.

Veselé, pásikavo-tyrkysové a odvážne - presne také je predstavenie Stribe Tribe Cirkus v podaní Dreamdancers fire and moving arts. Hula hoopy, akrobacia na cyrwheele, pestrofarebné vlajky či hypnotizujúce buugengy vám v krátkej ukážke predstaví skupina nadšených profesionálov z Bratislavy, ktorá sa okrem cirkusu venuje najmä tancu s ohňom i svetlom.
Zažite silu cirkusantského kmeňa v sobotu 9.4 o 16:30!

Tanečný klub District Dance pôsobí v bratislavskej Dúbravke od roku 2008. Venujeme sa rôznym tanečným štýlom ako sú - Street Dance, Hip Hop, B-boying, Disco a Jazz. Naša tanečná škola má momentálne cez 400 členov, od detí až po dospelých. Na svojom konte máme niekoľko titulov. Sme 25-násobní majstri Slovenska, 1 krát majstri sveta a 2-násobní víťazi svetového pohára. Môžete nás vidieť v stredu 6.4 o 17:20 a v nedeľu 20.4 o 17:00.

Ukončenie festivalu Hory a mesto 2016

Úžasných päť dní plných zážitkov, skvelých výkonov a pútavých vystúpení sa skončí v nedeľu 10.4. o 17.00 vyhlásením výsledkov pretekov ADIDAS BOULDER  CUP 2016. Slávnostne zapichneme vlajku na najvyššom vrchu sveta Mt. Evereste, ak sa nám ho podarí zdolať. Pozrieme si pútavé vystúpenie tanečnej skupiny District Dance a rozlúčime sa s festivalom Hory a mesto 2016.
Veríme, že sa s vami v Base campe stretneme aj o rok.

RIDE
Cestokluby

Cestokluby
Kino svet