Program pódium Base camp

Interaktívnym centrom celého festivalu bude aj tento rok festivalové pódium vo vestibule Auparku, ktoré outdoorovo nazývame BASE CAMP. Počas piatich dní bivakovania v Base campe zažijete mnoho outdoorových ale aj indoorových zážitkov. Festivaloví hostia Vám sprostredkujú svoje športové a cestovateľské zážitky, ktoré budú prezentovať v rámci svojich prednášok v kinosálach v Cinema City. Budete si môcť zasúťažiť o zaujímavé ceny od festivalových partnerov, pozrieť si zaujímavé vystúpenia, filmy a interaktívne sa zapojiť do mnohých sprievodných aktivít a workshopov. Denný program Base Campu, ale aj ostatné sprievodné podujatia nájdete denne aktualizované na festivalových infostĺpoch.

Vo festivalovom Base campe máme pre deti a mládež pripravené rôzne súťaže - pohybové aktivity, úlohy na zručnosť, ale aj vedomostné. Príďte si zmerať svoje sily a môžete vyhrať zaujímavé ceny.

A do súťaží môžete kľudne zapojiť aj rodičov. :-)

Aký by to bol Base camp bez lezenia. Všetci malí aj veľkí návštevníci si môžu vyskúšať lezenie po lanových prekážkach vo vestibule Auparku vo štvrtok od 15.00 do 19.00 a od piatka do nedele v čase od 11.00 do 19.00.

Bratislava opäť dobýja Everest? Áno. Všetci malí aj veľkí budeme spoločne “naliezať” výšku najvyššej hory sveta Mt. Everestu na lanovej sieti a na lezeckej stene. Tento rok k športovým výkonom pridáme aj rôzne zaujímavé aktivity. To či sa nám to za dva dni podarí uvidíme v nedeľu. Prídite bratislavčanov podporiť v sobotu 14.3. alebo v nedeľu 15.3. a pomôžte nám pokoriť výšku 8848 m, každý meter sa počíta. Podporil nás aj Bratislavský samosprávny kraj.

ADIDAS BOULDER CUP 2015   Majstrovstvá Slovenska v boulderingu
SOBOTA 14.3.                                                   
Kvalifikácia štýlom flash (8:30-15:00)
Bouldrový duel semifinalistov (od 17:00)
NEDEĽA 15.3.
Semifinále (10:00-13:00)
Finále ženy (od 13:00)
Finále muži (od 15:00)
Vyhlásenie výsledkov o 17:00 na pódiu Base Camp v Auparku.

adidas LIVE WITHOUT LIMITS zóna

Tento rok dostanú tradície opäť zelenú. adidas vám prináša možnosť nazrieť do histórie a zdieľať ako zážitky, tak aj skúsenosti tých najlepších. adidas zóna posunie svoje limity opäť o niečo ďalej. Záujemcovia si tu budú môcť vyskúšať a aj priamo zakúpiť produkty z novej adidas outdoor kolekcie Jar/Leto 2015. O použitých moderných materiáloch, technológii a funkčnosti oblečenia či obuvi poradí odborne vyškolený personál. A ku každému nákupu získate skvelý darček, DVD filmu Žiť pre vášeň od známého režiséra Pavla Barabáša. Na záver festivalu žrebujeme hlavnú cenu, pobyt v Trial Campe pre jednu osobu.Čakajú vás zaujímavé workshopy s Marcelom Mataninom, Tomášom Greksákom a Maťom Krasňanským. Ján Kočiš o svojom umení presvedčí nie len workshopmi, ale aj adrenalínovými exhibičnými vystúpeniami. Sasha DiGiulian, hlavný hosť festivalu, bude taktiež našim hosťom. Autogramiáda sa bude konať v sobotu, 14.3. 2015 o 17:30 v adidas LIVE WITHOUT LIMITS zóne. Toto si nemôžete nechať ujsť. Nájdete nás v centrálnej zóne Auparku počas celého trvania festivalu. Program LIVE WITHOUT LIMITS zony nájdete TU.

Meno Ramivana je vytvorené z kombinacie mien: Rami a Ivana Shaafi. Sú anglicko-slovenský pár a ich zámerom je nielen pomocou hudobných harmónií a vibrácií pomôcť ľuďom dosiahnuť ďalší krok k lepšiemu zdraviu a vnútornému pokoju. Venujú sa muzikoterapii. Rami je spevák alikvótnych a hrdelných spevov a multiinštrumentalista, spolu s manželkou Ivanou ponúkajú semináre, vzdelávacie koncerty a cesty zvukom, na ktorých hrajú na rozličné hudobné nástroje z celého sveta, ako napríklad didgeridoo, indiánske píšťaly, drumble, symfonické gongy,  tibetské misky, zvonkohry a mnohé iné. Vystúpia vo štvrtok 12.3. o 17.00.

ORBIS INSTITUTE prezentuje atraktívny projekt BIKE-LAB – výrobu elektriny bicyklovaním. Projekt sa neustále rozširuje o nové inštalácie aj vo vzdelávaní na základných a stredných školách. Na festivale Hory a mesto si vyskúšajte projekt bicyklovaním vyrobiť dosť energie na poháňanie hudobných reproduktorov, ako aj watt metra, ktorý zmeria, kto z vás produkuje najviac elektriny, v piatok 13.3. od 10:00 do 19:00.

 

ABADA Capoeira Bratislava a brazílske bubny. Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Kto má rád hudbu, môže byť veľmi uznávaný spevák a hudobník, iný je známy vďaka akrobacii, ďalší kvôli efektívnosti hry a boja.  V capoeire je veľa druhov hier a všetko dohromady je capoeira. Prídite sa pozrieť na pre nás netradičný spôsob pohybu v stredu 11.3. od 17:00 do 17:30. A festival Hory a mesto otvoríme veľkolepo brazílskymi bubnami.

Vo festivalom Base campe opäť zažijeme horúce latiniko rytmy. Tento rok nám svoje nové tanečné choreografie predstavia tanečnice zo skupiny Latiniko - latino dance school hneď dva krát. Tanečná škola Moniky Valúchvej vystúpi v piatok 13.3. o 18:00, 18:30 a 19:00 a v nedeľu 15.3. o 17:20 a 17:45. Môžete sa tešiť na prvky Samby, Kubánskeho Mamba alebo Merengue.

Nie všetky festivalové detičky sa chcú driapať po skalách. Niektoré radšej tancujú. Vystúpenie malých ale aj väčších tanečníkov z tanečnej školy Jagermajster si môžete prísť pozrieť na otvárací ceremoniál festivalu v stredu 11.3. o 17:30.

Tanec je skvelá forma pohybu.

Spoluorganizátori