Program pódium Base camp

Interaktívnym centrom celého festivalu bude aj tento rok festivalové pódium vo vestibule Auparku, ktoré outdoorovo nazývame BASE CAMP. Počas piatich dní bivakovania v Base campe zažijete mnoho outdoorových ale aj indoorových zážitkov. Festivaloví hostia Vám sprostredkujú svoje športové a cestovateľské zážitky, ktoré budú prezentovať v rámci svojich prednášok v kinosálach v Cinema City. Budete si môcť zasúťažiť o zaujímavé ceny od festivalových partnerov, pozrieť si zaujímavé vystúpenia, filmy a interaktívne sa zapojiť do mnohých sprievodných aktivít a workshopov.

Vo festivalovom Base campe máme pre deti a mládež pripravené rôzne súťaže - pohybové aktivity, úlohy na zručnosť, ale aj vedomostné. Príďte si zmerať svoje sily a môžete vyhrať zaujímavé ceny.

A do súťaží môžete kľudne zapojiť aj rodičov. :-)

Aký by to bol Base camp bez lezenia. Všetci malí aj veľkí návštevníci si môžu vyskúšať lezenie po lanových prekážkach vo vestibule Auparku vo štvrtok od 15.00 do 19.00 a od piatka do nedele v čase od 11.00 do 19.00.

Bude aj tento rok  Bratislava dobýjať Everest? Veríme, že áno. Všetci malí aj veľkí budeme spoločne “naliezať” výšku najvyššej hory sveta Mt. Everestu na lanovej sieti a na lezeckej stene. To či sa nám to za dva dni podarí uvidíme v nedeľu. Prídite v sobotu 5.4. alebo v nedeľu 6.4. a pomôžte nám pokoriť výšku 8848 m, každý meter sa počíta. Malá odmena nikoho neminie.

Lezenia bude v priestore Base Campu ale oveľa viac.
ADIDAS BOULDER CUP 2014 Majstrovstvá Slovenska v boulderingu

SOBOTA 5.4.
Kvalifikácia štýlom flash (8:30-15:00)
Bouldrový duel semifinalistov (od 17:00)
NEDEĽA 6.4.
Semifinále (10:00-13:00)
Finále ženy (od 13:00)
Finále muži (od 15:00)
Vyhlásenie výsledkov o 17:00 na pódiu Base Camp v Auparku.

Parkour v Auparku? Tak to tu ešte nebolo. Chalani z Freerun Slovakia predvedú naživo kúsky z pouličných disciplín Parkour a Freerunning. Príďite sa zoznámiť s týmto umením pohybu a spoznať chalanov, ktorí vás zasvätia do týchto športových disciplín. V stredu o 17:00, štvrtok o 18:30 a v nedeľu o 17:00.

ORBIS INSTITUTE prezentuje inovatívny projekt BIKE-LAB – výrobu elektriny bicyklovaním.  V roku 2013 sme zrealizovali vyše 40 inštalácií, z toho najväčšou bolo prvé Cyklo-kino na Slovensku realizovaná v spolupráci s Bažant Kinematografom. Po prvých úspechoch sa projekt rozširuje o nové inštalácie aj vo  vzdelávaní na základných a stredných školách. Na festivale Hory a mesto si vyskúšajte projekt bicyklovaním vyrobiť dosť energie na poháňanie hudobných reproduktorov, ako aj watt metra, ktorý zmeria, kto z vás produkuje najviac elektriny, v piatok 4.4. od 10:00 do 19:00.

 

Nie všetky festivalové detičky sa chcú driapať po skalách. Niektoré radšej tancujú. Vystúpenie malých ale aj väčších tanečníkov z tanečnej školy Jagermajster si môžete prísť pozrieť na otvárací ceremoniál festivalu v stredu 2.4. o 17:00.

Tanec je skvelá forma pohybu.

ABADA Capoeira Bratislava – tanečný workshop. Capoeira je umenie, ktore všetko spája dohromady a zmazáva rozdiely medzi ľudmi i kultúrami. Je to veľmi komplexné spojenie boja s hudbou, akrobaciou a tancom. Každý si v capoeire nájde svoju cestu. Kto má rád hudbu, môže byť veľmi uznávaný spevák a hudobník, iný je známy vďaka akrobacii, ďalší kvôli efektívnosti hry a boja. Je capoeire je veľa druhov hier a všetko dohromady je capoeira. Prídite sa pozrieť na pre nás netradičný spôsob pohybu vo štvrtok 3.4. od 18:00 do 18:30.

Do tretice sa vo festivalom Base campe predstavia tanečnice zo skupiny Latiniko - latino dance school. Tanečná škola Moniky Valúchvej. Pre tých, ktorí chcú načerpať inšpiráciu ako si zatancovať na vrcholoch zdolaných hôr, prídte v piatok medzi 18:00 a 18:30. Pozriete si 2 ukážky tanečných vystúpení. Môžete sa tešiť na prvky Samby, Kubánskeho Mamba alebo Merengue.

Pre všetky športy a aktivity je potrebné precvičiť si rovnováhu a šikovnosť nielen rúk, ale aj celého tela. Samozrejme na to je určený Base Camp nášho festivalu. Pomáhať nám pri tom budú profíci z cirkusovej školy Cirkus-kus. Vyskušať si akrobatické a žonglérske kúsky si budú môcť nie len malí ale aj veľkí návštevníci vo štvrtok od 16:00 - 18:00, v piatok od 15:00 do 16:00. Cez víkend počas prestávky pretekov prídite zatlieskať profesionálnemu vystúpeniu žonglérov.

Akrobatická skupina VERTIGO, úspešní semifinalisti dávnejšej talentovej show Česko-Slovensko má talent, pripravili vizuálne pútavú akrobatickú šou, ktorú predvedú pri príležitosti ukončenia festivalu dňa 6.4. 2014 od 17.00  vo vestibule Auparku. Diváci sa môžu tešiť na dve zaujímavé vystúpenia Aerial silk show a Výšková akrobacia na kruhu.

 

Ukončenie festivalu Hory a mesto 2013

Úžasných päť dní plných zážitkov, skvelých výkonov a pútavých vystúpení sa skončí v nedeľu 6.4. o 17.00 vyhlásením výsledkov pretekov ADIDAS BOULDER  CUP 2014. Slávnostne zapichneme vlajku na najvyššom vrchu sveta Mt. Evereste, ak sa nám ho podarí zdolať. Pozrieme si pútave vystúpenie akrobatickej skupiny Vertigo a rozlúčime sa s festivalom Hory a mesto 2014.

Veríme, že sa s vami v Base campe stretneme aj o rok.