BASE CAMP PÓDIUM

Interaktívnym centrom celého festivalu bude aj v roku 2017 festivalové pódium vo vestibule Auparku, ktoré outdoorovo nazývame BASE CAMP. Počas piatich dní bivakovania v Base campe zažijete mnoho outdoorových ale aj indoorových zážitkov. Festivaloví hostia Vám sprostredkujú svoje športové a cestovateľské zážitky, ktoré budú prezentovať v rámci svojich prednášok v kinosálach v Cinema City. Budete si môcť zasúťažiť o zaujímavé ceny od festivalových partnerov, pozrieť si zaujímavé vystúpenia, filmy a interaktívne sa zapojiť do mnohých sprievodných aktivít a workshopov. Denný program Base Campu, ale aj ostatné sprievodné podujatia nájdete denne aktualizované na veľkoplošných obrazovkách.

Vo festivalovom Base campe máme pre deti a mládež pripravené rôzne súťaže - pohybové aktivity, úlohy na zručnosť, ale aj vedomostné. Príďte si zmerať svoje sily a môžete vyhrať zaujímavé ceny.
A do súťaží môžete kľudne zapojiť aj rodičov. :-)

Tento rok nám prídu tanečné školy ukázať, že hýbať sa dá nielen, vonku, ale aktívne aj v tanečných sálach a dokonca pri tom aj žať celosvetové úspechy.
Naši cestovateľskí kamaráti nás na chvíľku zoberú do vzdialených kútov sveta, kde nielen cestovaním spoznávali miestny život. Povieme si napríklad, ako bolo na Kube v čase, keď zomrel Fidel Castro a pozrieme sa aj na antropologický výskum domorodých obyvateľov Tanzánie.
V basecampe môžete zažiť aj hodinu jogy a zistiť ako sa dá týmto športom prepojiť telo s dušou.
Predstavíme aj mladých slovenských hudobníkov, ktorým sa podarilo preraziť v zahraničí a najmä detských návštevníkov pobaví a možno aj niečo naučí český žonglér.
K tomu samozrejme nebudú chýbať ani ukážky a ochutnávky toho, čo zažijete vo festivalových kinosálach. Chuť zasúťažiť si s nami odmeníme krásnymi cenami od našich partnerov.

STREDA 17:30 ANDREA BUČKO

Talentovaná speváčka a skladateľka tvorí momentálne v Paríži. Jej hudba sa vyznačuje pestrosťou žánrov počnúc jazzom, indie, slovenským folklórom, vážnou hudbou, končiac vplyvom francúzskeho šansónu. Na festivale predstaví časť svojej tvorby, v ktorej sa inšpiruje najmä multikultúrnym prostredím, v ktorom žije.

ŠTVRTOK 18:00 JOGA

Joga v podaní školy Premena vás presvedčí o tom, že toto pohybové umenie má s horami a lezením spoločné viac, než by sa na prvý pohľad zdalo. Tak na skale ako aj v jogových cvikoch si človek stále hľadá nové výzvy, učí sa čeliť im s pokojom aj nasadením, prekonáva svoje strachy, posúva svoje hranice a toto všetko mu na záver prináša zaslúženú radosť aj zdravé sebavedomie. Štvrtok od 18:00 do 19:00 vám inštruktori školy Premena predstavia svoje umenie, zaučia do neho aj odvážnejších z vás.

ŠTVRTOK 19:15 MATĚJ VÁVRA

Spevák a umelec pochádzajúci z Českej republiky, sa po účinkovaní v československej show X Factor, kde sa umiestnil medzi top finalistami, rozhodol odštartovať svoju sólovú karieru práve na Slovensku.
Doteraz vydal dva oficiálne videoklipy, taktiež nahral videoklip k spoločnej piesni so speváčkou Monikou Bagárovou a figuruje až v troch skladbách na poslednom albume slovenského rapera VLADISA. Matej ma na svojom konte mnoho vystúpení s momentálne jednou z najžiadanejších interprétok na Slovensku, Celeste Buckingham. Matej sa prezentuje špecifickými živými vystúpeniami, kde sa sám sprevádza ako sólo interprét len za pomoci gitary a elektronických prvkov. Momentálne, však Matej  taktiež pracuje na väčšom projekte, kde mu kryje chrbát až sedem hudobníkov.

PIATOK 17:30 KUBA - exotika v tieni socializmu

Svadobná cesta v znamení starych áut, cigár a dobrého rumu. Deň po ich návrate z ostrova slobody písali všetky svetové denníky o smrti Fidela Castra.

PIATOK 18:00 VANDROVKA JUŽNOU AMERIKOU

"Vandrovka Južnou Amerikou" - Zbalili si batôžtek a vydali sa potulky. Čo všetko videli nám prídu porozprávať Lucka s Jurom v piatok od 18:00 - 19:00.

NEDEĽA 18:30 AVALON

Prvý súbor írskych tancov na Slovensku. Tanečná skupina žne úspechy doma i v zahraničí. Na našom festivale predvedú show, ktorou nás budú o týždeň reprezentovať na majstrovstvách v Dubline.