Novinky

Hlavnou hostkou Hory a mesto 2015 je Sasha DiGiulian!

S radosťou vám oznamujeme, že hlavnou hostkou Hory a mesto 2015 je v súčasnosti jedna z najlepších športových lezkýň sveta, trojprúžková adidas športovkyňa, Američanka Sasha DiGiulian. Jej prezentácia je naplánovaná na sobotu 14.3. 2015. Tešíme sa, že sa z prvej ruky dozvieme, prečo to tejto drobnej veselej lezkyni na skale tak ide. 

HORY A MESTO ZVOLEN 2014

Posledný novembrový víkend sa vo Zvolene koná ďalšie kolo turné Hory a mesto. 28.-30.11. v Dome kultúry Podborová je pre vás pripravených spolu 8 filmových blokov. Hosťami festivalu budú cestovateľ Jozef Sklenár, ktorý absolvoval 1700 km dlhý prechod po slovenskej hranici, a Marek Čavojský bude rozprávať o svojich dojmoch z Indie.
Bližšie informácie o programe, filmoch a vstupenkách nájdete...

HORY A MESTO 2015 UŽ V MARCI

Festival Hory a mesto akosi dlhšie čakal na potvrdenie svojho konkrétneho termínu v roku 2015. Teraz už s radosťou môžeme oznámiť, že 16. ročník festivalu sa koná o niečo skôr ako zvyčajne: 11.-15. 3. 2015 na tradičnom mieste v multiplexe Cinema City v Auparku. Mnohí hostia sú potvrdení a my vám čoskoro prezradíme ich mená, ako aj programové novoty a iné lahôdky. 

VIDEO S ADAMOM PUSTELNIKOM

Pozrite si video s adidas športovcom Adamom Pustelnikom, ktorý bol jedným z hlavných hostí tohtoročného festivalu. Adam strávil na Slovensku 5 dní, pretože bol aj členom filmovej poroty, a stihol si zaliezť na slovenských skalkách. Pod vedením Roba z Duomedie zmapovali filmári jeho pobyt na Slovensku.

VÍŤAZNÉ FILMY HORY A MESTO 2014

Medzinárodná porota v zložení Adam Pustelnik, Pavol Pekarčík a Kristyna Balaban ocenili vo filmovej prehliadke 9 filmov. Grand Prix za najlepší film získal nórsky film Na sever od Slnka. Pozrite si, ktoré filmy boli ešte ocenené. 

FESTIVALOVÝ SPOT HORY A MESTO 2014

Pozrite si nový festivalový spot, ktorý pre nás zostrihla Duomedia. Hudbu nám poskytla slovenská kapela Nylon Union. A námet si vybral festival sám. :-)

REEL ROCK 8
The Sea of Rock
Slepá dôvera
Spoluorganizátori