FESTIVALOVÝ NÁUČNÝ CHODNÍK

V piatok 24.3. od 10:00 do 14:00 sme pre žiakov základných a stredných škôl pripravili veľké náučno zábavné podujatie Festivalový náučný chodník. Okrem tradičného premietania pre školy, môžu žiaci navštíviť rôzne interaktívne centrá.  Pokiaľ ste pedagógovia, žiaci alebo študenti a máte záujem navštíviť aj premietania v kinosálach, kontaktujte Ľubicu. Viac info a kompletný program zverejníme čoskoro.
Ľubica Fenclová, lubica@horyamesto.sk 0949-626-870.

Interaktívnych centier v Auparku sa môže zúčastniť každý návštevník.

Srdečne Vás pozývame na túru po Festivalovom náučnom chodníku.
Príďte a navštívte naše interaktívne centrá:

Enviro centrum - Neviete, kam so starými mobilmi a rádiami? Od Asekolu sa dozviete, prečo je potrebné recyklovať staré spotrebiče a kam s nimi, keď doslúžia.

Laboratórium vody - Prineste si vlastné vzorky vody z domu, od starých rodičov, z blízkeho potôčika. Spolu vyhodnotíme kvalitu prinesenej vody. Veda nie je nuda, veda je tu pre lepší život.

Lezecké centrum - Aj napriek tomu, že v Auparku nenájdete skalu na lezenie, môžete si vyskúšať, aké to je v lezeckej sedačke na druhom konci lana na umelej stene.

Lanové centrum - Lezenie po umelej stene môžete porovnať s lezením na nestabilnej sieti. Všetko samozrejme za asistencie skúsených a školených inštruktorov.

Filmové centrum - V kinosálach Cinema City sprostredkovane zažijete úžasné dobrodružstvá a extrémne výkony. Špeciálne filmové projekcie sú určené pre žiakov základných a stredných škôl. Dĺžka filmového bloku je cca 75 minút. Výber filmov pre školy je určený mladému divákovi a cieľom podujatia je vzbudiť predovšetkým v deťoch „odchovaných sídliskom“ záujem o prírodu, životné prostredie, zdravý spôsob života a prírodné športové aktivity. Program pomôže mladým divákom získať informácie o horských športoch a zaujímavých krajinách prostredníctvom umeleckého dokumentu a osobného stretnutia s hosťami festivalu.