BASE CAMP PÓDIUM

Interaktívnym centrom celého festivalu bude aj v roku 2019 festivalové pódium vo vestibule Bory Mall, ktoré outdoorovo nazývame BASE CAMP. Počas piatich dní bivakovania v Base campe zažijete mnoho outdoorových ale aj indoorových zážitkov. Festivaloví hostia vám sprostredkujú svoje športové a cestovateľské zážitky, ktoré budú prezentovať v rámci svojich prednášok v kinosálach v CINEMAX. Budete si môcť zasúťažiť o zaujímavé ceny od festivalových partnerov, pozrieť si zaujímavé vystúpenia, filmy a interaktívne sa zapojiť do mnohých sprievodných aktivít a workshopov. Denný program Base Campu, ale aj ostatné sprievodné podujatia nájdete denne aktualizované na veľkoplošných obrazovkách.

Vo festivalovom Base campe máme pre deti a mládež pripravené rôzne súťaže - pohybové aktivity, úlohy na zručnosť, ale aj vedomostné. Príďte si zmerať svoje sily a môžete vyhrať zaujímavé ceny.
A do súťaží môžete kľudne zapojiť aj rodičov. :-)

STREDA 17:00 RAMIVANA

RAMIVANA je anglicko-slovenské duo, tvorené Ramim a Ivanou. Ich zámerom je nielen pomocou hudobných harmónií a vibrácií pomôcť ľuďom dosiahnuť ďalší krok k lepšiemu zdraviu a vnútornému pokoju. Sú multiinštrumentalisti a dlhé roky sa venujú muzikoterapii.
Festival Hory a Mesto 2019 otvoria koncertom, na ktorý vás srdečne pozývame. Budete sa môcť ponoriť do magických zvukov alikvótneho spevu, mongolských hrdelných spevov a tradičných hudobných nástrojov z celého sveta, ako napríklad didgeridoo, indiánske flauty, duduk, drumble, tibetská trumpeta...

Bližšie info o nich nájdete na Facebooku a YouTube.

STREDA 17:45 KING OF THE NORTH

Juraj Fačko a Michal Barbier. Inšpiratívny príbeh "kráľov severu". Premena a športové zanietenie Juraja, ktorý vďaka cvičeniu s vlastnou váhou zmenil svoj život od základov. Športuje, motivuje a organizuje jedinečnú súťaž King of the north. Michalov príbeh ako sa zo sídliskového chlapca stal majster sveta vo fitness. Michalovou láskou je pohyb ako taký a na život sa zvykne pozerať dole hlavou. Diskusiu a vystúpenie si môžete prísť pozrieť v stredu 27.3 o 17:45.

ŠTVRTOK 17:00 DISTRICTDANCE

Districtdance vás roztancuje svojou dynamikou a pestrosťou. Tanečné vystúpenie s prvkami: Disco Dance, Hip Hop, Street Dance Show a Dance Show.

ŠTVRTOK 17:45 BUDO KLUB KENKYO

Budo Klub Kenkyo vám prevedie workshop rôznych štýlov boja so zbraňou pochádzajúce zo súostrovia Okinawa a z Japonska. Tento workshop si môžete prísť pozrieť vo štvrtok 28.3. o 17:45.

PIATOK 17:00 BUBNOVÁ ŠKOLA RYTMIKA

Originálna festivalová bubnovačka s veselou partiou, ktorá tvrdí, že každý človek má rytmus.  Chalani hrajú na bubnoch z Afriky, z Latinskej Ameriky, z Európy, z Orientu ale aj na košoch z odpadu, na pneumatikách, kancelárskych potrebách, na autách...  Niečo z toho prinesú aj k nám na festival, ukážu nám svoju show a zistia, či naozaj všetci máme rytmus!

www.rytmika.sk

PIATOK 18:00 ANNA HORČINOVÁ: O JÓGE A FOTOGRAFOVANÍ

Anička má dve vášne: fotografovanie a jógu. Aj pre to si zbalila veci z Bratislavy a presťahovala sa na dedinu, kde je oveľa bližšie k prírode. Vo svojich foto a video projektoch sa venuje témam tela, telesnosti, sily a balansu. Tieto témy rozvíja aj power jógou, ktorú cvičí profesionálne. Na pódiu nám predstaví ukážky svojich fotografií a porozpráva aj o tom, ako jej jóga pomáha pri rovnováhe tela a mysle.